نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 13 دی 1390  -   3:39:41 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
سومین جلسه رسيدگي به پرونده متروی اصفهان در دادگاه كيفري استان تهران

زندگی سالم: بررسی پرونده مترو اصفهان در دادگاه تهران وارد مرحله جدی تری شدبطوریکه جلسه سوم پی گیری یکشنبه هفته آینده برگزار می شود. در حالي كه حدود سه سال از اعلام خبر در برنامه بودن ورود دستگاه حفاري تونل مترو اصفهان به خيابان تاریخی چهارباغ عباسی بر خلاف حكم قضايي مي گذرد، وكيل پرونده شكايت مردمي از مترو اصفهان از سومین جلسه رسيدگي به پرونده در دادگاه كيفري استان تهران در 18 دی خبر داد.

 محمد علي دادخواه به خبرنگار سایت زندگی سالم گفت: دو جلسه قبلی در دوماه اخیربرگزار شد ولی با توجه به اظهارات مدیریت قطارشهری اصفهان مبنی بر اینکه هیچ برنامه و طرح قبلی برای احداث مترو در این خیابان نداشتیم و ما هم استاندهای خود را در این زمینه ارائه کردیم به نظر می رسد در این جلسه این موضوع بررسی شود. وی گفت:باتوجه به ارجاع پرونده متروي اصفهان به شعبه دوم بازپرسي دادسراي کارکنان دولت،درابلاغي که براي اينجانب آمده است ذکر شده که استاندار ، مدیرعامل قطار شهري، شهرداري و رئيس شوراي اسلامی شهراصفهان به عنوان متهمان پرونده رقم خوردندکه در دو جلسه قبلی دادگاه فقط مدیرعامل ونماینده قطارشهری و نماینده شهری حاضر شدند. دادخواه افزود: چندسال پیش در پي پاسخ اداره حقوقي بازپرس شعبه 5 دستور توقف احداث مترو صادر شد اما مسئولان اجرايي باز زير پا نهادن دستور قضايي کار خود را برخلاف مصالح ملي و ميراث فرهنگي همچنان ادامه دادند با وجود آنکه هیچ مقام اجرایی حق ندارد خلاف تصمیم مقام قضایی رفتار کندو بازپرس سوم که اين پرونده را رسيدگي مي کرد پارسال به علت عدم صلاحيت خود به شايستگي دادگاه کيفري استان اعلام نظر کرد و نظر بازپرس این بود که با توجه به پاسخگو نبودن دادستانی اصفهان این پرونده باید در دادگاه کیفری استان تهران بررسی شود،به همین علت پرونده به تهران فرستاده شد.

 وكيل پرونده شكايت مردمي از مترو اصفهان باتأکيد براينکه بسياري از کارشناسان برگزيده ازجمله استادان دانشگاه صنعتی اصفهان، معتقدند که از منظر علمي و دريچه حفظ منافع ميراث فرهنگي عبور قطار شهري از چهار باغ به مصلحت اين آثار منحصر به فرد جهاني نيست. وي افزود: اميد است دادسراي تهران در اين امر خطير که در طول تاريخي دادگستري سابقه نداشته به سرعت و دقت اقدام کند زيرا شنيده ها حاکي از آن است که قانون گريزان و قانون ستيزان برخلاف دستور قضايي باز هم به کار خود ادامه مي دهند.

اخبار مرتبط:
امروز؛ دادگاه متروی اصفهان در تهران برگزار شد
وکیل پرونده قضایی متروی اصفهان در آستانه آغاز به کار دادگاه عاملان تخریب آثار میراث فرهنگی اصفهان در تهران، خواستار شد؛ صدور دستور توقف عملیات مترو در اصفهان
مدرسه‌ی چهارباغ با فعالیت مترو پیش از سی‌وسه پل تخریب می‌شود
همه تناقضات مهندس! مدیر عامل مترو:عبور مترو می تواند به سی و سه پل آسیب بزند
عبور کانال مترو سبب آسیب سی‌وسه‌پل شده است
پرونده متروی اصفهان بار دیگر به دادگاه کشیده شد
پيامد عبور مترو اصفهان از خيابان چهارباغ؛ سي‌و‌سه پل ترك برداشت
از سوی تشکل های غیر دولتی کشور؛ گشایش پرونده تخلفات مدیران متروی اصفهان در دادسرای تهران
راه بیراهه مدیران شهری در پرونده متروی اصفهان
متروی اصفهان را باید همچون جهان‌نما به سازمان یونسکو کشاند
همایش مترو اصفهان و ابعاد گسترده آن
لجبازی شورای شهر، شهرداری و میراث فرهنگی بر سر متروی اصفهان
احتمال نشست سي و سه پل وجود دارد
عمليات حفاري مترو اصفهان اطراف سي و سه پل باز هم متوقف شد
احتمال نشست خيابان در نزديكي سي و سه پل افزايش يافت
متروی اصفهان در تنگنای سیاست‌زدگی مدیران شهری
شهردار اصفهان در آستانه استیضاح شورای شهر

 

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها