نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 30 دی 1393  -   6:02:29 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
پس از گذشت 9 ماه از پایان بحران سیاسی در اوکراین

زندگی سالم: مقامات سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند، پس از گذشت 9 ماه از پایان بحران سیاسی در اوکراین، کمبود دارو و واکسن و مراقبت های بهداشتی خطر بروز بیماری های گوناگون را افزایش داده است.

به گزارش زندگی سالم، پزشکان مستقر در شرق اوکراین، شرایط شهروندان شهرهای لوهانسک و دونتسک که با کمبود مواد غذایی، آب سالم، برق و دارو دست و پنجه نرم می کنند را وخیم می دانند.

آژانس سلامت سازمان ملل متحدد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، بیش از دو میلیون نفر از شهروندان اوکراین از کمبود شدید دارو و مراقبت های درمانی رنج می برند.

دکتر دوریت نیتزان، نماینده سازمان بهداشت جهانی در شرق اروپا نیز گفت:" از ماه گذشته میلادی تا کنون هیچ دارو و واکسنی به اوکراین وارد نشده است. "

او افزود:" آمارها نشان می دهند، علاوه بر شیوع بیماری های مختلف- سرخک، فلج اطفال و سیاه سرفه- تعداد مبتلایان به بیماری سل و ایدز در شهرهای دونتسک و لوهانسک که کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی شان از ماه ژوئن سال گذشته میلادی حقوق دریافت نکرده اند، دست کم 40 درصد افزایش یافته است. "  

منبع: رویترز

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها