نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 8 فروردين 1394  -  10:30:41 قبل از ظهر(AM)
پرینت بگیرید
سفرهای نوروزی جزو توریسم به شمار می آیند؟

زندگی سالم: توریسم، جزو مباحثی بوده است که همیشه به آن توجه شده است، اما آیا سفرهای نوروزی جزو تورسیم به شمار می آید یا خیر؟

رییس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری ایران  می گوید: گردشگری یا به صورت ورودی است که ایرانی ها به یکی از شهرها و مناطق داخل کشور می روند و یا گردشگری خارجی  که افراد غیر ایرانی از سراسر دنیا به ایران می آیند و گردشگری خروجی که در مورد ایرانی هایی است که از کشور برای تفریح و گردش به کشورهای دیگر مسافرت می کنند.

آرش نورآقایی در گفت و گو با خبرنگار سایت زندگی سالم  افزود: همه این گردشگری ها در هر فصل و زمانی انجام شود جزو تورسیم و گردشگری به شمار می آیند اما هنوز گردشگری در کشور ایده آل نیست؛ در چند سال اخیر با توجه به اوضاع منطقه ای و رویکرد جدیدی که ایران در بین سایر ملت ها پیدا کرده است، اکنون کشور شرایط بهتری در خصوص گردشگری پیدا کرده است.

این کارشناس گردشگری گفت: هر چند آمار دقیقی از اوضاع توریسم و گردشگری در کشور وجود ندارد، اما با توجه به تورها و مسافرینی که برای اقامت به هتل ها رفته اند امروز شرایط بهتری در گردشگری کشور حکمفرما شده است.

نورآقایی، توصیه ای هم به مسافران نوروزی کرد و گفت: فقط یک جمله باید گفت؛ آن هم این که مردم در محیط های طبیعی و فرهنگی طوری حضور پیدا کنند که گویی هیچ وقت به این مکان ها نرفته اند؛ یعنی هیچ آثاری از حضور آنان در آنجا نباید وجود داشته باشد. باید مردم توجه داشته باشند که در محیط های طبیعی حتی تکان دادن یک سنگ می تواند محیط تعداد زیادی از جانوران را از بین ببرد.

 

اخبار مرتبط:
تعداد ورود گردشگران خارجی به ایران 2 برابر شده است/ ایران نیاز به گردشگر جدید ندارد
وضعیت حاکم بر ترکیه و جریان بهار عربی، عامل سرازیر شدن گردشگران خارجی به ایران شد 

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها