نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 11 آبان 1394  -   6:32:54 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
در مرکز باروری و ناباروری اصفهان انجام گرفت

زندگی سالم- ریحانه السادات سجادی: رییس مرکز باروری و ناباروری اصفهان گفت: یک زن 61 ساله از طریق روش انتقال جنین در سن 61 سالگی صاحب فرزند دوقلوی دختر شد.

بارداری و زایمان زن 61 ساله از طریق روش انتقال جنین

سید مهدی احمدی در گفتگو با خبرنگار زندگی سالم افزود: شاید در ایران برای نخستین بار است که زنی با این سن از طریق روش انتقال جنین باردار و صاحب فرزند دوقلوی سالم شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل سن بالای این خانم برای بارداری اش از روش انتقال جنین استفاده شد، افزود: این زن در سنین پایین با مراجعه به مرکز باروری و ناباروری، صاحب فرزند پسری به نام ابوالفضل شده بود که در آن زمان نیز جنین های وی فیریز و نگهداری شده بود.

وی با اشاره به اینکه برای بارداری دوم این زن 61 ساله دوباره به این مرکز مراجعه کرد و با توجه به سن بالای وی، بررسی های لازم از نظر بیماری هایی چون قلبی عروقی، ضایعات سینه، قند خون و ... انجام شد، تاکید کرد: حتی به این زن توصیه شد که با توجه به سنش برای بار دوم باردار نشود اما وی حاضر به این کار نشد و اصرار بر انتقال جنین های خود داشت.

بارداری و زایمان زن 61 ساله از طریق روش انتقال جنین

رییس مرکز باروری و ناباروری اصفهان جنین های این زن بعد از تولد فرزند اول وی، در مرکز باروری و ناباروری اصفهان در درجه منهای 198 درجه فیریز شده بود، گفت: با دادن دارو و آماده کردن رحم مادر، انتقال جنین صورت گرفت و با مثبت شدن تست مادر، در طول حاملگی مورد مراقب ویژه قرار گرفت.

وی افزود: از هفته بیستم به بعد این زن 61 ساله هر هفته تحت مراقب ویژه قرار گرفت تا اینکه در هفته سی و هفتم با عمل سزارین، صاحب فرزند دوقلو دختر شد.

احمدی با اشاره به اینکه به طور معمول جنین های 3.5 تا 5 روزه فیریز می شوند، گفت: ایران همانند دنیا می تواند علاوه بر جنین، اسپرم، تخمک، بافت تخمدان و بیضه را برای سالیان سال فیریز کند.

وی گفت: افرادی که نیاز به درمان سرطان دارند به آنها توصیه می شود که قبل از درمان قسمتی از تخمدان و یا بیضه آنها فیریز و نگهداری شود تا برای بارداری آنها در زمان بعد دچار مشکل نشوند.

رییس مرکز باروری و ناباروری اصفهان همچنین در ارتباط با انتقال جنین به زنان، گفت: در ایران مطابق قانون، انتقال جنین اهدایی باید به زوج قانونی و شرعی انجام شود.

وی گفت: همچنین خانمی مجردی که سنش از 35 سال بالا رود و نگران باردار نشدن در سنین بالاست می تواند با مراجعه به این مرکز و گرفتن دارو، تخمک خود را فیریز کند و بعد از ازدواج در صورت نیاز به تخمک بارور، از تخمک فیریز شده خود استفاده کند.

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها