نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 1 بهمن 1394  -   6:47:40 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
بیانیه شبکه سازمانهای مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی مازندران در حمایت از جزیره آشوراده

زندگی سالم: درپی امضای تفاهم نامه تغییر کاربری منطقه حفاظت شده آشوراده، شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران بیانیه ای را صادر کرد.

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن برای زندگی سالم ارسال شد، به شرح زیر است>

حال آشوراده خراب است، این تک گوهر دریای مازندران  مظلومانه نفس های آخرش را می کشد، اما و در نهایت تعجب ، سازمان حفاظت  محیط زیست  بجا ی انجام پروژه های بهسازی و حفاظتی، با امضای تفاهم نامه ای با میراث فرهنگی می خواهد آن را تحت عنوان گردشگری انیوه و گسترده و برخلاف موازین اکوتو ریسم  پایدار، در اختیار عده ای سرمایه گذار صرفا سودجو بی خبر و فارغ از موازین زیست محیطی قرار دهد.

تفاهم نامه تغییر کاربری آشوراده اقدامی غیرقانونی و برخلاف نص صریح ماده 1-6 و 8 حفاظت و بهسازی محیط زیست است. بدون تردید این تفاهم نامه موجب خدشه دار شدن اعتبار دولت ایران نزد مجامع بین المللی از جمله یونسکو، اتحادیه جهانی حفاظت، کنوانسیون رامسر و کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریای مازندران است.

شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران از همه مسئولان ذی ربط و بویژه سازمان بازرسی کل کشور می خواهد که با رصد دقیق اقدامات ضد زیست محیطی صورت گرفته، دستور تمدید ممنوعیت هر گونه اقدام عملی در تغییر کاربری حفاظتی آشوراده را صادر نموده و در نهایت برای لغو هرچه سریعتر این تفاهم نامه اقدامات شایسته را بعمل آورند.

هم چنین تو صیه جدی  ما به مسئولین فهیم و دلسوز سازمان محیط زیست آن است که با لغو قطعی این تفاهم نامه، برای همیشه به این ماجرا پایان دهند. بدیهی است که شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران، به همراه یاران خود در ستاد مردمی نجات آشوراده  و همراهان خود در سراسر کشور، با صبوری و متانت، اما هوشیار و بیدار، با تمام نیروی معنوی خود، از تنها جزیره ایرانی دریای مازندران، مراقبت خواهد نمود.

شایان ذکر است شبکه محیط زیستی مازندران از مجموعه های اصلی عضو ستاد مردمی نجات آشوراده(سمنا) می باشد.
 

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها