نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 25 دی 1390  -   7:11:56 قبل از ظهر(AM)
پرینت بگیرید
سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات مدیران متروی اصفهان

زندگی سالم: سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات مدیران متروی اصفهان در تهران برگزار شد. در این جلسه که در محل دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت تشکیل شد؛ نماینده سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان به عنوان شاهد حضور یافت و برای اولین بار دلایل خود را مبنی بر تخلفات صورت گرفته در جریان احداث تونل متروی اصفهان بیان کرد.

وکیل پرونده حقوقی متروی اصفهان در این رابطه به خبرنگار سایت زندگی سالم گفت: در این دادگاه، وکیل این پرونده به نمایندگی از بیش از 2500 نفر شاکی متروی اصفهان در سراسر دنیا اعلام کرد که دولت جمهوری اسلامی بر اساس مصوبات سازمان بین المللی ایکوموس، ناظر میراث فرهنگی جهانی مبنی بر الزام دولت ها به حفظ میراث فرهنگی سرزمین خود مکلف به حفاظت از این آثار می باشد.

محمدعلی دادخواه افزود: اکنون پرونده متروی اصفهان یک پرونده جهانی است و از این نظر که در اثر احداث تونل و عبور مترو از محور تاریخی اصفهان خسارات قابل توجهی بر فضاهای تاریخی و میراث فرهنگی از جمله سی و سه پل و چهارباغ وارد می شود، نماینده سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در جلسه دادگاه حضور یافت و ادعای شاکیان پرونده را تأیید کرد.

این وکیل دوستدار میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه نماینده سازمان قطار شهری اصفهان علیرغم حضور در دو جلسه قبلی دادگاه این بار در دادگاه حضور نیافت، اظهار داشت: این در صورتی است که پیش از این بازپرس شعبه پنجم دادسرای اصفهان در رأی خود به پرونده رسیدگی به تخلفات مسئولان متروی اصفهان دستور به توقف اجرای پروژه متروی اصفهان را داده بود.

دادخواه در رابطه با پیش بینی خود از رأی دادگاه مردمی رسیدگی به تخلفات مسئولان متروی اصفهان در دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت گفت: پیش از این دستور توقف احداث تونل متروی اصفهان از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای اصفهان صادر شده است که شاکیان پرونده صرفاً به این دلیل که مسئولان قطار شهری اصفهان به رأی دادگاه تمکین نکرده و همچنان به احداث تونل متروی اصفهان ادامه داده و آسیب های قابل توجهی به آثار فرهنگی و تاریخی شهر وارد شده است، تخلفات مسئولان متروی اصفهان را در دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت در تهران طرح دعوی کردند.

این وکیل دادگستری افزود: تاکنون بازپرس دادسرای رسیدگی به جرایم کارکنان دولت در خصوص این پرونده تصمیمی نگرفته اما رأی این دادگاه بسیار تعیین کننده خواهد بود.

 

اخبار مرتبط:
ادامه تخلفات در جریان احداث تونل متروی اصفهان
امروز؛ دادگاه متروی اصفهان در تهران برگزار شد
وکیل پرونده قضایی متروی اصفهان در آستانه آغاز به کار دادگاه عاملان تخریب آثار میراث فرهنگی اصفهان در تهران، خواستار شد؛ صدور دستور توقف عملیات مترو در اصفهان
مدرسه‌ی چهارباغ با فعالیت مترو پیش از سی‌وسه پل تخریب می‌شود
همه تناقضات مهندس! مدیر عامل مترو:عبور مترو می تواند به سی و سه پل آسیب بزند
عبور کانال مترو سبب آسیب سی‌وسه‌پل شده است
پرونده متروی اصفهان بار دیگر به دادگاه کشیده شد
پيامد عبور مترو اصفهان از خيابان چهارباغ؛ سي‌و‌سه پل ترك برداشت
از سوی تشکل های غیر دولتی کشور؛ گشایش پرونده تخلفات مدیران متروی اصفهان در دادسرای تهران
راه بیراهه مدیران شهری در پرونده متروی اصفهان
متروی اصفهان را باید همچون جهان‌نما به سازمان یونسکو کشاند
همایش مترو اصفهان و ابعاد گسترده آن
لجبازی شورای شهر، شهرداری و میراث فرهنگی بر سر متروی اصفهان
احتمال نشست سي و سه پل وجود دارد
عمليات حفاري مترو اصفهان اطراف سي و سه پل باز هم متوقف شد
احتمال نشست خيابان در نزديكي سي و سه پل افزايش يافت
متروی اصفهان در تنگنای سیاست‌زدگی مدیران شهری
شهردار اصفهان در آستانه استیضاح شورای شهر

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها