نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 23 تير 1393  -   9:48:14 قبل از ظهر(AM)
پرینت بگیرید

شیمن؛ روستای همیشه بهارزندگی سالم- مهدی حاجتی شیمنی: شیمن، روستایی بختیاری نشین از مردمانی مهمان نواز و با صفا از طایفه بزرگ گورویی تشکیل شده است. شیمن از توابع بخش مرکزی شهرستان ایذه استان خوزستان است و در دهستان سوسن غربی قرار دارد و در 65 کیلومتری شهرستان ایذه می باشد.

به گزارش وب سایت خبری زندگی سالم، این روستا از دو بخش شیمن سفلی و علیا تشکیل شده است و براساس سرشماری های سال 92 حدود 500 نفر جمعیت دارد. شیمن در مرز بین استان های خوزستان و چهارمحال بختیاری می باشد و به همین علت در تمامی سال از آب و هوایی بسیار خوب و بهاری برخوردار می باشد.

بقعه امامزاده عبداله نیز در این روستا می باشد که از سالیانی دور در این روستا بر جای مانده که هموطنان عزیز می توانند از این امامزاده زیارت کنند. این روستا دارای زمین های زراعی فراوان و شالیزارهای برنج می باشد. در این روستای زیبا یک طرح پرورش ماهی قزل آلای 100 تنی در حال اجرا است. این روستا دارای انگور و انجیر کوهی، مؤرد و بلوط و انار می باشد و دارای کوه های تاریخی است که قبلا زیستگاه حیوانات وحشی مانند: خرس و پلنگ ایرانی بوده است. از دیگر جاذبه های این روستا کتیبه های سنگی قدیمی می باشد.

منبع: www.shiman.blogfa.com 
 
گالری تصاویر مربوط به این مطلب 

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها