نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 4 دی 1393  -  12:04:35 قبل از ظهر(AM)
پرینت بگیرید
تورم از 40 درصد به 17 درصد رسیده است؛

زندگی سالم: صدای هیاهوی مردم بیرجند در سخنان رییس جمهوری گم شد؛ آنگاه که دکتر روحانی، سوم دیماه 93  از کاهش تورم در کشور سخن گفت.
 

«تورم از 40 درصد به 17 درصد رسیده است»، «ما توطئه نفتی را پشت سر می‌گذاریم و این حیله به جایی نخواهد رسید»؛ این دو جمله کلیدی از آن دسته جملاتی است که چهره اقتصاد کشور را بشاش می کند؛ چهره ای که این روزها به اخم و عبوسی خو کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی: معضل اول، تورم بالای 40 درصد بود که ما باید با کمک مردم و مسوولان، قدم به قدم این تورم را کاهش می‌دادیم که خوشبختانه آن را از 40 درصد به 17 درصد رساندیم، اما در کنار تورم، بحث رکود هم بود که عدم رونق و رشد را داشتیم.


به گزارش زندگی سالم، این سخن رییس جمهوری در حالی بیان شد که امسال با افزایش قیمت نان روبرو شدیم. نه تنها نان بلکه اقلام خوراکی دیگری که مایحتاج مردم است، روز به روز در حال گران تر شدن است.

گویی مردم، دیگر به این رفتار دولت ها عادت کرده اند که هرازگاهی مایحتاج مردم را گران می کنند، اما نباید نادیده انگاشت که ما در یک بحران اقتصادی به سر می بریم و باید به این رویه، قطعا عادت کنیم و تنها اقتصاد مقاومتی است که می تواند پاسخی برای این رویدادهای غیرمنتظره باشد.

مشروح این گزارش را در ادامه بخوانید.

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها