نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 4 دی 1393  -  12:12:27 قبل از ظهر(AM)
پرینت بگیرید

جامه ای که به تن تورم دوخته شد!زندگی سالم: صدای هیاهوی مردم بیرجند در سخنان رییس جمهوری گم شد؛ آنگاه که دکتر روحانی، سوم دیماه 93  از کاهش تورم در کشور سخن گفت.
 
«تورم از 40 درصد به 17 درصد رسیده است»، «ما توطئه نفتی را پشت سر می‌گذاریم و این حیله به جایی نخواهد رسید»؛ این دو جمله کلیدی از آن دسته جملاتی است که چهره اقتصاد کشور را بشاش می کند؛ چهره ای که این روزها به اخم و عبوسی خو کرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی: معضل اول، تورم بالای 40 درصد بود که ما باید با کمک مردم و مسوولان، قدم به قدم این تورم را کاهش می‌دادیم که خوشبختانه آن را از 40 درصد به 17 درصد رساندیم، اما در کنار تورم، بحث رکود هم بود که عدم رونق و رشد را داشتیم.

خبرنگار زندگی سالم گزارش داد: این سخن رییس جمهوری در حالی بیان شد که امسال با افزایش قیمت نان روبرو شدیم. نه تنها نان بلکه اقلام خوراکی دیگری که مایحتاج مردم است، روز به روز در حال گران تر شدن است.

گویی مردم، دیگر به این رفتار دولت ها عادت کرده اند که هرازگاهی مایحتاج مردم را گران می کنند، اما نباید نادیده انگاشت که ما در یک بحران اقتصادی به سر می بریم و باید به این رویه، قطعا عادت کنیم و تنها اقتصاد مقاومتی است که می تواند پاسخی برای این رویدادهای غیرمنتظره باشد.

جامه ای که به تن تورم دوخته شد!کارگرانی که با حداقل دستمزد زندگی می کنند و افرادی که بیکارند، چگونه باید با این وضعیت و شرایط نوسانات تورم زندگی کنند؟!!

رییس جمهوری در این دیدار می گوید: در سه ماهه ابتدای سال طبق محاسبات بانک مرکزی، رشد تورم، منفی بود ه است و ابراز امیدواری می کند که ما از رکورد عبور کرده ایم.

 او می گوید: در زمینه نفت و گاز، خدمات و کشاورزی اقدامات خوبی در این مدت انجام شده است. در مسکن، حرکتی نداشتیم، اما امروز به عمران و ساخت و ساز، توجه بیشتری شده است.

به گزارش زندگی سالم، این سخن رییس جمهوری حاکی از این است که توجه به مسائل اقتصادی از اهم موضوعات کشور است و افرادی که سیاست را فدای اقتصاد کرده اند بدانند که دشمن با یک سیاست اقتصادی به کمین ما نشسته است و پرداختن به موضوع سیاست به تنهایی نمی تواند ما را از گرداب وابستگی نجات دهد.
 
افرادی که با تن پوش سیاسی می خواهند کشور را توسعه دهند بدانند که این تن پوش باید مجهز به فرایندهای اقتصادی، اجتماعی نیز باشد؛ چه بسا که دشمنان از یک سو ما را به سیاست، سرگرم می کنند و از سویی دیگر به اقتصاد و اجتماع ما ضربه می زنند.

سخن صریح رییس جمهوری در این دیدار این است که باید در مسائل جزئی، اختلافات را کنار بگذاریم زیرا همه اهل یک کشور، یک قانون اساسی، یک رهبر، یک وحدت و یک انسجام بوده و به آن پایبند هستیم.

جناح، دسته، رده و گروه در کشوری مانند ایران بی معناست. کشوری که افراد آن در زیر یک پرچم و در لوای ولایت و رهبری ولی فقیه زندگی می کنند نباید با جناح بازی، خود را به عروسک  خیمه شب بازی تبدیل کند.

همه ما مسلمانیم و این یکی از بالاترین افتخارات ماست؛ پس باید بدانیم که نباید بهانه به دست دشمن بدهیم و با وحدت و همدلی، یکپارچه و متحد به فرمان رهبر عظیم الشان انقلاب و فرامین معظم له گوش دهیم تا ایرانی سراسر مقاوم و پایدار داشته باشیم.

همه سران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند تا با همه تحریم ها و تورم ها ایرانی آزاد و سربلند بسازند.

جامه ای که به تن تورم دوخته شد!روحانی در بخشی دیگر از سخنان خود پیرامون توزیع سبد غذایی طی سال‌های آینده سخن می گوید. قرار است که این دولت در سال آینده به  قشرهای کم درآمد جامعه، افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، امسال و سال‌های آینده سبد غذایی پرداخت کند و این روند ادامه خواهد داشت.

ای کاش دولت تدبیر و امید در همه زمینه ها به گونه ای عمل کند که رضایت مردم ایجاد شود؛ اینکه یک سبد غذایی به مردم بدهند و نان قوت اولیه مردم را گران کنند، آیا خوراک یک ساله مردم تامین خواهد شد!!؟

این سبد تنها برای افراد کم درآمد جامعه و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است؛ در حالی که بیشتر مردم باید از این سبد غذایی بهره مند شوند.

یک سبد غذایی برای مردم کافی نیست و به قول ضرب المثلی، باید ماهیگیری را به مردم آموزش بدهیم نه اینکه به آنها ماهی بدهیم.

باید ساز و کارهای کشاورزی و صنعت در کشور، سر و سامان بگیرد. مشکل کمبود آب و مرتع، مساله ای است که مردم از آن رنج می برند و اگر در کشوری آب به میزان کافی نباشد کشاورزی نابود می شود و مشاغلی که مربوط به کشاورزی است از بین می رود.

دولت تدبیر و امید باید تدبیری برای این مساله بیندیشد که با توجه به کمبود آب برای روستاییان، مشاغلی ایجاد شود که به شهرها مهجرت نکنند؛ همانگونه که امروزه اکثر روستائیان، شهرنشین شده اند و روستاها خالی از سکنه شده اند و به این دلیل است که در روستاها امکانات شغلی و معیشتی فراهم نیست.

 اگر روستاهای ما خالی از سکنه شوند ضربه مهلکی به اقتصاد کشور خواهد خورد چرا که روستاها بازوی توانمندی برای اقتصاد مقاومتی در کشور به حساب می آیند و با این رویه، اقتصاد مقاومتی به قهقرا  می رود.

امروز از کاهش تورم صحبت شد و فردا از افزایش قیمت و اقلام مواد غذایی سخن به میان می آید. نوسانات قیمتی در بازار و نرخ هایی که با تفاوت های فاحش در بازار وجود دارد مردم را سردرگم کرده است و مردم، خود نمی دانند که با وضعیت، چگونه برخورد کنند.

فروشندگانی که با احتکار کالای خود به تن اقتصاد کشور، لرزه می اندازند و می خواهند با بهای بیشتری کالاهای خود را بفروشند در واقع به مردم خیانت می کنند.

همه مردم باید دست به دست هم بدهند تا در دولت یازدهم چشم بیگانگان از کشور دور شود و این میسر نیست مگر با همت جمعی و تلاش همگانی.

گزارش از: زهره قندهاری


اخبار مرتبط:
جای خالی نان در سفره های ایرانی
نیاز سالانه ایران به ایجاد ۹۰۰ هزار فرصت شغلی جدید
با پایان یافتن توافقات هسته‌ای، امیدی به بهبود شرایط اقتصادی کشور نیست 
سونامی بیکاری ایرانیان، فاجعه می آفریند
بسته اقتصادی رییس جمهور قادر به حل مسایل اقتصادی کشور خواهد بود؟!
تکیه به پول نفت، دولت ها را رانتی و اقتصاد کشور را بیمار کرده است
توافقات ژنو قطعا اثرات تحریم را کاهش می دهد
پوپولیسم، بیماری سیاستمداران ایرانی است
حسرت احمد شیرزاد برای مناظره با مدعیان غیرت هسته ای!
خرد مردم سالارانه و رفتار دموکراتیک، فراموش شده است
شأن و شرف مردم ایران، تضرع در برابر کمپانی های امپریالیسم غارتگر نیست
برنامه هسته ای، سپر دفاع حزبی و سلاح ایدئولوژیک نیست
اجلاس داووس، تجلی مشارکت ایران در اقتصاد جهانی و برون رفت از تحریم ها
حضور استراو در ایران، سرآغاز یک آشتی است
سفر استراو به ایران، گام مؤثری در رفع سوء تفاهمات فی مابین
آرمان آزادی خواهی، آرمان وا دادن نیست
عفونت سرمايه داري چهره خود را این بار در ایران نشان داده است

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها