نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 15 دی 1393  -   6:13:36 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید

زندگی سالم- سعید پایبند: در قانون اساسی برای نماینده مجلس وظایفی معین شده(تذکر، طرح سوال، استیضاح، نظارت، قانونگذاری، تحقیق و تفحص) که بتواند در چارچوب این قانون در حقوق منافع ملی و حوزه انتخابیه دفاع نماید و به دور از حب و بغض، رسالت اصلی خویش را به بهترین وجه ترسیم نماید و با رایزنی های اصولی و اخلاقی، علاوه بر بودجه استانی، از اعتبارات ملی برای حوزه خویش به ارمغان آورد، فردی ایده پرداز که بتواند با شاخص های نوین به دنبال توسعه کیفی شهرش باشد و با دیپلماسی هنرمندانه با کابینه، سیمای انتخابیه را برای رییس جمهور به بهترین وجه ترسیم نماید؛ برحسب سوگند، از وزیران، دفاع یا انتقاد کند و اوج هنرش آسیب شناسی دقیق و به موقع و درک فضای سیاسی کشور و ارتباطات مستمر و سنجیده با مدیران در استان و پاییتخت است.

اما با این اوصاف و تفاسیر بعضاً با عملکرد برخی از نمایندگان مواجه می شویم که بدون در نظر گرفتن جایگاهشان، به جای خدمات رسانی به مردم حوزه انتخابیه شان مشغول امتیاز دادن به اطرفیان خودشان هستند و به جای مرتفع نمودن مشکلات، با گرفتن مشاوره های اشتباه که بیشتر بوی تفکرات خودمحوری دارد، به دامنه این حواشی تن می دهند و از اصل مطلب، مغفول مانده اند.

 نماینده ای که رسالت خطیری بر عهده دارد، به جای اینکه وزیری را متقاعد کند و یا برای عمران و آبادی حوزه انتخابیه با رییس دولت مکاتبه کند، دنبال جابجایی مدیران یا معاونین است که این امر با خط مش و کردار نماینده، سازگاری ندارد و در آینده با چراغ قرمز مردم مواجه می شود.

نماینده ای که تریبونش را با اراده مردم بدست آورده، به جای رسیدگی به دغدغه های حوزه انتخابیه و منافع ملی به فکر تقویت نمودن جناح خویش است و تمام وقت و انرژی خویش را صرف حزب متبوع می کند و با چشم پوشی از مسایل کلان، عملاً وظایف اصلی نمایندگی اش را به باد فراموشی می سپارد.

نماینده مجلس در بدو ورود، سوگند یاد می کند که پاسدار حریم قانون باشد و از استقلال و آزادی کشور دفاع نماید و با تمام وجود و بدون تبعیض به درددل ها و خواسته های حوزه انتخابیه گوش فرا دهد و با تکریم و احترام، پاسخگوی مسایل حوزه انتخابیه اش باشد.

 در برخی موارد، مردم بدون اطلاع فکر می کنند که وظیفه نماینده دخالت کردن در امور اجرایی است؛ در صورتی که این وظیفه دستگاه های دولتی و قوه مجریه است و قانون به وضوح، تفکیک قوا را مشخص کرده است.

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها