نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 27 اسفند 1393  -   3:29:45 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
توصیه های مارکوپولوی ایران به مسافران نوروزی

زندگی سالم: با فرا رسیدن سال نو، سفرهای نوروزی نیز آغاز می شود و شاید شما هم جزو آن افرادی باشید که برای سفرهای نوروزی و انتخاب شهری که قصد سفر به آنجا را دارید با مشکل رو به رو شده باشید. ما برای این سؤال شما پاسخ داریم و توصیه می کنیم خواندن این گزارش را از دست ندهید.

به گزارش سایت زندگی سالم به نقل از انتخاب خبر، ایرج میلانی مجری صدا و سیما و کارشناس طبیعت گردی و گردشگری چند پشنهاد برای نوروز دارد.

وی می گوید: من بارها گفته ام که بهترین سفر را در نوروز مردم می توانند در مناطق گرم ایران  تجربه کنند؛ چرا که در بقیه فصول، سفر به مناطق دیگر کشور میسر است اما مناطق گرم ایران در فصل بهار به خصوص در زمان تعطیلات عید نوروز فضای مناسبی را دارند و این مناطق بعد از ایام تعطیلات، دیگر مکان مناسبی برای سفر نیستند.

این چهره ماندگار گردشگری ایران در ادامه گفت: مردم می توانند برای سفر نوروزی؛ ایلام، لرستان، حاشیه خیلج فارس، سیستان و بلوچستان، بندرجاسک و بوشهر و خوزستان را انتخاب کنند.

ایرج میلانیمیلانی، با بیان توصیه هایی به مردم کشورمان جهت داشتن یک سفر لذت بخش اظهار داشت: بهترین کاری که می توان برای سفر انجام داد و به قولی خستگی سفر، کم تر در بدنمان بنشیند این است که در یک شهر، مستقر شویم و هر روز صبح از محل خارج شد و به مناطق حاشیه ای برویم و دوباره شب به همان مکانی که مستقر هستیم برویم و استراحت کرده و دوباره فردای آن روز بعد از یک خستگی در کردن به بازدید مناطق دیگر برویم.

پول نداریم و سفر نمی رویم
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که جنبه اقتصادی یک سفر برایتان خیلی مهم است؛ اما طبق نظر ایرج میلانی کارشناس گردشگری، اینکه بگوییم برای سفر پول نداریم و در نتیجه به سفر نمی رویم فقط باعث می شود که ضرر کنیم؛ اگر شما به فکر این هستید که سفر را به بعد موکو ل کنید معلوم نیست این آینده برسد یا خیر و باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که هر چه سن آدم ها بالاتر برود، انسان محافظه کارتر می شود و انگیزه فردی او نیز برای رفتن  به سفر، کم تر خواهد شد.

مارکوپولوی ایران تصریح کرد: باید لذت ببریم و به این فکر نکنیم که باید حتما آدم پولداری باشیم؛ بلکه باید به این فکر کنیم که چه طور می توانیم یک سفر خاطره انگیز داشته باشیم. سفر باید با روزهای دیگر عمرمان فرق  داشته باشد؛ به طور مثال حتماً نباید آدم در هتل مجلل یک شب را به سر کند؛ هرچند در خور شأن و شخصیت همه هست که در بهترین هتل ها سر کنند اما اگر در حین سفر مجبور شدید یک شب را در مدرسه فرش شده و یا مسافرخانه و هتل معمولی نیز گذران کنید، این روش می تواند در کاهش هزینه سفر به کمک حالتان بیاید.

سفرهای هیجانی را از دست ندهید
وی با بیان اینکه چند نوع سفر کردن داریم، گفت: سفرهای زیارتی بخشی از سفرهای ما را می سازد و بخش دیگر سفرها مربوط به سفرهایی می شود که یک فرد برای خستگی درکردن و استراحت کردن به آن می پردازد. سفرهای کنجکاوانه نیز داریم و به قصد آموختن می رویم و سفر دیگر مربوط به سفرهای هیجانی است. باید بگویم که سفرهای هیجانی، کم رنگترین آن سفر به شهرها و مکان هایی است که تا به حال به آنجا نرفتیم و پررنگ تر آن، کارهایی است که هیچ وقت شاید انجامشان نداده ایم؛ مثل پریدن با چتر.

مراقب طبیعت باشیم
به گفته میلانی، شعاری وجود دارد که همیشه باید به آن توجه کنیم و آن را نشر بدهیم. وقتی به طبیعت می رویم باید در زمان خروج نیز بدون هیچ آسیبی آنجا را ترک کنیم. در بعضی از کشورهای خارجی حتی برای مکان پیاده روی توریست ها تخته هایی تعبیه کرده اند که باید از آنجا عبور کنند تا چمن ها از بین نرود.

چهره ماندگار گردشگری ایران ادامه داد: مسئله دیگری که باید به آن توجه کرد، آتش روشن کردن است. در حال حاضر در بعضی از کشورهای اروپایی آتش درست کردن در منابع طبیعی ممنوع است، باید به این موضوع توجه کنیم چون که این آتش می تواند طبیعت را از بین ببرد.

مارکوپولوی ایران به زباله های بجا مانده در طبیعت توسط مسافران هم اشاره کرد و گفت: مسئله دیگر زباله ها هستند که باید به آن توجه بیشتری داشت. در دو حالت، زباله ها در طبیعت رها می شوند؛ یکی آنکه مسافران نمی دانند که چه چیزی زباله به شمار می آید و این علم را ندارند که به طور مثال یک بطری پلاستیکی چند صد سال به طول می انجامد که بازیافت شود، و دیگر اینکه وقتی یک فرد در طبیعت، کلی زباله می بیند با خودش می گوید این همه زباله اینجا هست؛ این چند تکه زباله من نیز به چشم نمی آید و او آن را همانجا رها می کند؛ آنچه مهم است ما باید حواسمان به طبیعت باشد.


اخبار مرتبط:
حمله به زباله ها

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها