نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 10 آذر 1394  -   9:41:34 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید

زندگی سالم: اخیرا زهره الهیان، نماینده دوره هشتم مجلس، طی گفتگویی با سایت «طنین یاس» درباره «کمیته من کاندید می شوم» که یکی از کمیته های سه گانه «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» گفته است: «تاثیرگذاری جامعه زنان در ایران به گونه‌ای است که دشمنان و نظام سلطه را به این کار کشانده که سعی کنند با حضور افراد فمینیست و استحاله فکر و ذهن زن ایرانی، به اهداف خود در ایران دست پیدا کند؛ ورود آن‌ها به مسئله انتخابات و برگزاری کمپین‌های من کاندید می‌شوم و غیره نیز در همین زمینه راستا برنامه ریزی شده است. وی افزود: نباید زمینه برای فعالیت دگراندیشان فراهم باشد و آرا مردم فقط برای افراد متعهد و متخصص خواهد بود. احزاب و جریان‌هایی که در ظاهر و باطن خدمت‌گزار مردم و کشور هستند، باید جدی‌تر برای حضور در انتخابات برنامه‌ریزی کنند و زنانی که قابلیت‌های لازم را دارند در لیست‌ها قرار دهند.»(۱)

در پاسخ به اظهارنظر زهره الهیان، شروین پناهی، کارشناس ارشد حقوق بین الملل و از اعضای «کمیته من کاندید می شوم»، مطلب زیر را به نگارش درآورده است که در ادامه می خوانید:

هر دم از این باغ بری می رسد / تازه تر از تازه تری می رسد

برابر اصول مدون قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر فرد ایرانی حق شرکت در انتخابات را دارد و اساسا نیت خوانی و تفتیش در عقاید نامزد انتخابات مانند سایر اقشار جامعه مخالف مر قانون اساسی به عنوان میثاق مشترک جامعه ایرانی است.

شرکت فعال و حضور پر شور در انتخابات همواره مورد اتفاق نظر مسئولین و حتی شخص رهبر معظم انقلاب بوده و هست که متاسفانه امروز با اظهار نظرهای شتاب زده ای مواجه هستیم که نه تنها منفعت جمعی و منافع آتی کشور را هدف گرفته است بلکه قصد دارد با کمرنگ کردن حضور آحاد ملت در اتنخابات ضمن مخدوش نمودن چهره نظام مردم سالاری دینی زمینه ضربه پذیری و نفوذ دشمن را از دو جنبه فراهم آورد.

۱ – با جلوگیری از حضور افراد در عرصه انتخابات، در نتیجه جلوگیری از سهیم شدن افراد در قدرت مشروع و قانونی ضمن ترویج موج بی تفاوتی نسبت به سرنوشت کشور اساس همگرایی و وحدت ملی را با پشت کردن به انتخابات و قهر و تحریم انتخابات فراهم آورده و از این رو ضمن محروم کردن کشور از نعمت داشتن یک پارلمان قوی، روح مشارکت حداکثری را در انتخاب کردن به منظور انتخاب شدن در آینده نابود مینماید.

۲ – فرمایشی بودن انتخابات، عدم امکان حضور سلایق متفاوت، رد صلاحیت به دلایل نامعلوم… بیشترین عناوینی بوده که بیگانگان ضمن استفاده ابزاری از آن، کشور و نظام را آماج حملات قرار داده و سبب محکومیت های حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورده است که در این بین این گونه اظهار نظرهای عوامانه تنها و تنها آب به آسیاب دشمن ریختن است و صد البته هزینه سکوت در برابر آن را نظام و ملت باید بپردازد.

در این خصوص وظیفه تمام دلسوزان این آب و خاک است که ضمن رد این گونه اظهارنظرهای ناشیانه زمینه گرمی هرچه بیشتر تنور انتخابات را فراهم آورند تا ضمن داشتن مجلسی در خور ملت و تامین نمودن منافع کشور بر دهان دشمن قفل سکوت زده و راه تکرار را بر خطر ببندد.

پانوشت:  

http://nedaesfahan.ir/16098/%DA%A9%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B1.htm

 

منبع: women4parliament.org

 

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها