نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 2 ارديبهشت 1395  -  12:39:50 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید

زندگی سالم- محمد رضا خورشیدی پاجی:

خامی کردی جوان، ترقی پله پله، آویزان نشو!

اگر به من خدمتگذار بگویند بهتر است از اینکه رهبر بگویند

(امام خمینی ره)

در روزنامه جوان مورخه 24/1/95 در پاسخ نامه ای منسوب به یکی از منتقدین به انتخابات 88 نویسنده عمدا و ناجوانمردانه با حربه ترور شخصیت، به امام حمله ور می شود.

امام خمینی که از آغاز نهضت عملکردش شفاف، صادق، بی پرده و کلامش در عین سادگی با ادبیاتی فاخر اراِئه می شد از جمله اشعارعرفانی، نامه هایی به همسر حاج احمد آقا؛ فاطمه خانم طباطبایی، تضمین اشعارحافظ، مولوی، آثارچهل حدیث و سر الصلوه، نامه هایی فاخر به سران قوا، سران و حاکمان کشورها، خود گویای جمال ادبیات فاخر ایشان می باشد.

امام خمینی حتی در مبارزه، ادب کلام را از یاد نمی برد: آقای شاه، آقای رضاخان، محمد رضا شاه، صدام حسین، شاه سعودی و... در آثار گفتاری و شنیداری و نوشتاری امام به وفور مشاهده می شود.

البته امام، زمانی رهبری کشوری را بعهده داشت که از یک طرف انقلاب نوپا و ازدیگر سو چشم طمع کشورهای دست پرورده ابرقدرت های شرق و غرب به سرحداد کشور، درگیری های داخلی، موج ترور، جنگ تحمیلی؛ بیم پاشیده شدن کشور و در نهایت از بین رفتن یکپارچگی و جدایی مناطقی از خاک کشور می رود که امام در برخورد با دشمنان، خود نمونه ای از درایت آن رهبردر مواجهه با تهدیدات به کشور و درمقابله با مخالفان سرسخت و بعضا خودسر مورد ارزیابی نمودارهای مثبت قرارمی گیرد.

اما امام پس از اندکی ازعمرانقلاب به محض دریافت گزارش های ناراحت کننده و ناصواب از برخورد برخی ماموران در مواجهه با مخالفان، فرمان 8 ماده ای را صادر که در نوع خود در کوران انقلاب از خیلی از حرکات خود سرها و تسویه حساب های شخصی جلوگیری نموده و منشور حکومت شد تا مخالفان بتوانند آزادانه در پناه قانون با امنیت در مراجع قانونی از خود دفاع نماید.

چرا روزنامه جوان که یک رسانه است، زبان رسانه رکیک می شود و همچون ادبیات هم کیش خویش که درگفتارش نشانه ای از کلام فاخر دیده نمی شود: آنجای شما بسوزد، قطع نامه دان شما پاره شود، خس و خاشاکی بیش نیستند، آن ممه رو لولو برد، می دانم کجای تان می سوزد و اخیرا در شهر عالم شهیر شیخ حیدر آملی در جواب فردی که با احساسات خطاب به احمدی نژاد می گوید ما نوکرتیم او طبق رویه خاص خودش در جواب با افتخار می گوید مانوکرتریم، متاسفانه زبان یک رسانه آنقدر نزول می کند که ادبیات لمپنی، چاله میدانی، کوچه بازاری را با افتخار درج می کند و اسف انگیزتر آنکه به امام نسبت آویزان کردن مخالفان را می دهد.

گله و شکایت از آنجایی است که درکشوری که ادبیات فاخر تلالوء درخشانش دنیا را در نوردیده است ادبیات کهن؛ شاهنامه فردوسی، مثنوی مولانا، حافظ، سعدی و... چرا روزنامه جوان از کلمه آویزان بهره برده است؟ آیا جز قصد ترور شخصیت امام را داشته است؟ واقعا در اذهان خواننده و در ذهن نسل جوان ودانش آموزان چه تصویری برداشت می شود که امام مخالفان خود را آویزان می کرد که نویسنده در نوشته خود با ادبیات پوپولیستی تمام، ناجوانمردانه امام خمینی اسطوره ادبیات ساده و فاخر را مورد هجمه قرار داده است.

چه کسی مسئول پاک شدن این سیاه نمایی از اذهان را بعهده دارد؟ و چه کسی باید این کجروی ها را متوقف کند؟

مسئولیت برای حرمت امامی که با صداقت می گفت: اگر به من خدمتگذار بگویند بهتر است از اینکه رهبر بگویند برعهده کیست؟

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها