نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 9 مرداد 1393  -   3:22:59 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید

زندگی سالم: دبیرکل و مؤسس تشکل محیط زیستی حرمت حیات گفت: سازمان حفاظت محیط زیست کشور با کلیات طرح بشقاب سبز- پیشنهاد شده از سوی مکتب حرمت حیات- اعلام موافقت کرد.

به گزارش وب سایت خبری زندگی سالم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی، خبری انتخاب خبر، بابک توتون چی با اعلام این خبر افزود: پیشنهاد ارائه شده از طرف این سازمان غیردولتی به کارشناسان مربوطه در سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارجاع داده شده بود که کارشناسان سازمان نیز به دلیل اهمیت جهانی موضوع، پس از بررسی های لازم، به تمامی 31 اداره کل حفاظت محیط زیست سراسر کشور جهت بهره برداری و اطلاع رسانی کامل درباره این طرح، امر به ابلاغ و هماهنگی کردند. 

طرح بشقاب سبز از امروز وارد مرحله اجرایی، تحقیقاتی و اطلاع رسانی در کل کشور می شود
به گزارش زندگی سالم، این فعال محیط زیست ادامه داد: طرح بشقاب سبز از امروز وارد مرحله اجرایی تحقیقاتی و اطلاع رسانی در کل کشور می شود که شروع آن از کارکنان و کارشناسان خدوم و فعال سازمان محیط زیست در سرتاسر ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه این اولین گام برای تحقق موضوع مقابله با گرمایش زمین می باشد، اضافه کرد: کلیات طرح بشفاب سبز با اشاره به تمام جوانب محیط زیستی، اقتصادی و تاثیرات آن در کاهش گرمایش جهانی، کنترل و بهبود وضعیت ذخایر و منابع آب و انرژی، جلوگیری از جنگل زدایی، جلوگیری از تولید و کشتار هزاران رأس دام صنعتی غیرضروری، جلوگیری از انتشار روز افزون گازهای گلخانه ای، افزایش راندمان سلامت کارکنان دولت و آثار آن در صلح پایدار و جهان بدون خشونت برای ارائه به دولت تدوین شده و پس از طی مرحله اول، این طرح در میان کارکنان سازمان محیط زیست کشور به معاون رئیس جمهور، سرکار خانم دکتر ابتکار تحویل داده خواهد شد.

دبیرکل و مؤسس تشکل محیط زیستی حرمت حیات خاطرنشان کرد: ما در این طرح، روزهای شنبه و سه شنبه یا دوشنبه و چهارشنبه را برای اجرای آن پیشنهاد کرده بودیم که با توجه به بررسی های انجام شده توسط کارشناسان محترم سازمان حفاظت محیط زیست، روزهای دوشنبه و چهارشنبه به تصویب رسید.

توتون چی گفت: در گام های بعدی، کلیات این طرح برای دولت دکتر روحانی جهت بررسی و ابلاغ در کلیه وزارت خانه ها، ادارات و شرکت های دولتی و مؤسسات آموزشی مانند: مدارس، دانشگاه ها، مهدکودک ها و حوزه های علمیه ارسال خواهد شد و در مراحل بعدی، طرح جامع و مفصلی با در نظر گرفتن کلیه جوانب امر برای نیروهای مسلح نیز پیشنهاد خواهد شد.

به گزارش زندگی سالم، وی افزود: مدیران کل محیط زیست استان ها می بایست با ارائه این طرح با استانداران سراسر کشور جهت اجرای آن در کلیه ادارات و شرکت ها و سازمان های دولتی و مؤسسات آموزشی، نقش خود را به عنوان یک فعال محیط زیست در پیشبرد این طرح به نفع کره زمین ایفا کنند.

دبیرکل مکتب حرمت حیات ابراز امیدواری کرد: با تدبیر و هوشمندی دولتمردان فعلی که فضای جامعه را به نفع سیاره زمین و جهان بدون خشونت، باز گذاشته اند به زودی شاهد مطرح شدن این پیشنهاد در جلسه هیئت دولت و عندالزوم، ارائه آن به مجلس شورای اسلامی باشیم.

این فعال و هوادار محیط زیست گفت: امیدواریم کلیه ی هموطنان اعم از مردم و مسئولان، شخصا برای ضرورت نجات کره ی زمین و حفظ حرمت حیات ساکنان آن در زندگی های فردی و اجتماعی خود، اهمیت قائل باشند.

توتون چی خاطرنشان کرد: دو صده اخیر، قرون نامهربانی با زمین و طبیعت بوده و تا بخواهیم تمامی این رفتارهای مخالف اخلاقیات محیط زیستی را پاک کنیم مسیر طولانی و کار سختی را در پیش رو خواهیم داشت، اما غیرممکن نیست و باید گفت: رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند/ چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند.

دبیرکل سازمان غیردولتی حرمت حیات در پایان، مراتب قدردانی و تشکر ویژه خود را از خانم دکتر ابتکار، آقای مهندس درویش، معاون و مدیرکل و کارشناسان محترم آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست که در کوتاه ترین زمان ممکن، این طرح را بررسی و تأیید و ابلاغ کردند، اعلام داشته و توفیقات روز افزون آنان را برای خدمت به سیاره زیبای زمین از خداوند متعال خواستار شد.


 اخبار مرتبط:
اجرای طرح بشقاب سبز از سوی دولت تدبیر و امید

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها