نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 12 آذر 1392  -   6:23:50 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
قابل مذاکره بودن حاکمیت جزیره ابوموسی در گفتگو با کارشناسان/3

زندگی سالم- اعظم شکوهی: احمد شیرزاد گفت: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه خلیج فارس از سوی هیچ ایرانی مورد تردید نیست و وزارت خارجه هیچ موضع متفاوتی با گذشته ندارد و این سخن آقای ظریف را تصحیح کردند و گفتند که سخن ایشان در خصوص حل سوء تفاهمات بین دو کشور بر سر این جزایر بوده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره ششم و عضو هیئت علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار سایت زندگی سالم در رابطه با سخنان اخیر وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر توافق بر سر مساله جزیره ابوموسی گفت: سخنگوی وزارت خارجه این سخن آقای ظریف را تصحیح کردند و گفتند که سخن ایشان در خصوص حل سوء تفاهمات بین دو کشور بر سر این جزایر بوده است.

وی افزود: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه خلیج فارس از سوی هیچ ایرانی مورد تردید نیست و وزارت خارجه هیچ موضع متفاوتی با گذشته ندارد اما نحوه تعامل با همسایگان واقعیت دیگری است که باید با آن مواجه شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره ششم و عضو هیئت علمی دانشگاه بیان داشت: مساله این است که هرگاه دولت ایران در موضع ضعف قرار می گیرد ادعاهای همسایگان بلندتر می شود اما هر گاه دولت ما درموضع قدرت باشد این ادعاها کاهش می یابد. در حال حاضر نیز دولت ایران، به خصوص پس از مذاکرات ژنو، در موضع قدرت است و اکنون فرصت خوبی است که بتوانیم با همسایگان خود وارد مذاکره شویم و حقوق ملت ایران را به آنها گوشزد کنیم.

شیرزاد تاکید کرد: زبان دیپلماتیک می تواند زبان ملایم و مناسبی باشد اما آنچه مسلم است از حق ایران هیچ گاه نمی گذریم.

اخبار مرتبط:
هیچ کس حق تغییر مرزهای تثبیت شده را ندارد
مذاکرات ژنو دلیل اصلی گفته آقای ظریف است

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها