نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 18 مرداد 1393  -   1:54:27 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
سازمان غیردولتی حرمت حیات در نامه ای به معصومه ابتکار، خواستار شد:

موسی صالحیزندگی سالم- کتایون گلچهره: دولت و مردم با تغذیه از بشقاب سلامت، که شامل غذای سبوس دار است، نه تنها از بسیاری بیماری های متابولیک، پیشگیری می کنند، بلکه توان دولت جمهوری اسلامی را در پشت سر گذاشتن بحران کمبود آب، افزایش داده و این، سبب صرفه جویی اقتصادی نزدیک به دو تریلیون برای دولت و ملت می شود.

به گزارش پایگاه خبری زندگی سالم، سالهاست که مردم درگیر انواع بیماریهای متابولیک از جمله پرفشاری خون، چربی خون بالا، دیابت، برخی از انواع سرطان ها و چاقی هستند؛ بیماریهایی که با مصرف نان و برنج سفید به آن مبتلا شده اند؛ نان و برنج سفیدی که در زمان های بسیار دور، غذای پادشاهان بود و کم کم اعیان نشین ها و قشر ثروتمند جامعه برای نشان دادن قدرت و ابهت خود به مصرف نان و برنج سفید روی آورند.

به مرور با استقبال مردم، سبوس غنی و پرارزش نان و برنج گرفته و در حالی این منبع پر ویتامین بشر، دور ریخته شد که تنها قسمت بی ارزش نان و برنج، سهم روزانه انسان ها به عنوان خوراک شد.

انسان، همواره خود را قربانی زیبایی و ظاهر می کند و به همین دلیل است که سالها با مصرف غذا و برنج سفید، عوارض ناگواری بر بشریت وارد شده است؛ در این راستا سازمان غیردولتی محیط زیستی حرمت حیات در نامه ای خطاب به معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور که رونوشتی از آن نیز در اختیار هیئت دولت قرار خواهد گرفت، خواستار تغذیه ملت و دولت از بشقاب سلامت می شود.

فوق تخصص علوم غذایی و تغذیه و عضو هیئت رییسه سازمان غیردولتی حرمت حیات در ارتباط با طرح " بشقاب سلامت " به خبرنگار زندگی سالم می گوید: با این طرح به دنبال ایجاد فضایی در کشور هستیم که مردم ایران نیز همچون مردم دیگر کشورها حق انتخاب بهترین و سالم ترین نان و برنج را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری زندگی سالم، موسی صالحی با بیان اینکه در ایران مردم صرفاً به دلیل عرضه ی نان و برنج سفید مجبور به خرید آن هستند و عدم آگاهی آنها از عوارض آن، دومین دلیل ورود این نوع غذاهای بی ارزش بر سر سفره مردم شده است، می افزاید: سازمان غیردولتی حرمت حیات به دنبال جمع آوری نان و برنج سفید نیست زیرا که برای هر سلیقه ای احترام قائلیم اما در گام اول تنها خواسته ی این سازمان، آگاه سازی دولت از وجود بحران غذایی در کشور است.

مسئول کارگروه غذای سنتی استان فارس ادامه می دهد: هم اکنون در کشورهای دیگر، نان و برنج قهوه ای، غنی شده و سبوس دار در کنار نان و برنج سفید به مردم، عرضه می شود و این خود مردم هستند که انتخاب می کنند که کدام یک برای بدن آنها سالم تر و با سلیقه ی آنها همخوانی دارد.

صالحی اظهار می دارد: در این نامه، سعی داریم نگاه مجریان و متولیان دولت را به این موضوع، روشن کنیم که اگر امروز دچار بحران کمبود آب شده ایم، بخشی از آن به کشت بالای گندم و برنج در سطح کشور باز می گردد که نزدیک به 43 درصد از آب استحصالی از چاه، آب شیرین یا به هر شکل دیگری مصرف می شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز می گوید: این در حالی است که اگر پوست و سبوس گندم و برنج گرفته نشود، مردم با نصف- یعنی به اندازه ی یک کف دست مصرف برنج و گندم، سیر شده، و ویتامین و مواد معدنی لازم بدن با همین مقدار، تأمین می شود و به این دلیل، به کشت این میزان گندم و برنج نیازی نیست.

به گزارش پایگاه خبری زندگی سالم، وی با اشاره به اینکه با این کار، مصرف برنج و گندم در خانوارهای ایرانی به یک سوم کاهش می یابد، می افزاید: با این اقدام در حدود 25 درصد از آب مصرفی صرفه جویی می شود.

این فعال محیط زیست ایران، می گوید: جدا کردن پوسته یا همان سبوس برنج و گندم، نه دلیل عقلانی و علمی و نه حتی توجیه اقتصادی دارد زیرا که اگر این اقدام صورت نگیرد به اندازه دو هزار میلیارد تومان، معادل با دو تریلیون، صرفه جویی اقتصادی برای دولت و ملت به بار خواهد داشت.

این متخصص تغذیه تصریح می کند: در این نامه با ارائه طرح "بشقاب سلامت" از هیئت دولت خواسته می شود که به سازمان غیردولتی حرمت حیات، فرصت داده شود با اسناد و مدارک کافی، گسترده و علمی، مضراتی که از مصرف نان و برنج سفید تاکنون عاید مردم و از جمله خود دولتیان شده است را برای مردم توضیح داده و بستر کار برای تولیدکنندگان، فروشندگان و عرضه کنندگان برنج و نان سبوس دار در کنار برنج و نان سفید فراهم شود.

عضو هیئت رییسه سازمان غیردولتی حرمت حیات خاطرنشان می سازد: در طول یک سال، به ارزش 5 تریلیون تومان سبوس، دور ریخته می شود و با این اقدام ناآگاهانه، نزدیک به 7 تریلیون تومان پول دولت، هر ساله صرف هزینه درمان بیماری های ناشی از عدم مصرف سبوس نان و برنج می شود.

گفتنی است؛ در خصوص جزئیات این نامه، اطلاعاتی ارایه نگردیده و متعاقبا اخبار تکمیلی ارسال خواهد شد.


اخبار مرتبط:
طرح «بشقاب سبز» از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، ابلاغ شد

اجرای طرح بشقاب سبز از سوی دولت تدبیر و امید

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها