نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 19 بهمن 1392  -   5:47:54 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید
حکایت ابروها و آبروهامهدی رفائی– زندگی سالم: دبیرستان که می رفت همه حسرت ابروهای پرپشت و زیبایش را می خوردند، ابروهای کمانی و پیوسته و خوش فرمی که کمتر کسی داشت، یادش بخیر... حالا وقتی به صورت خود در آینه نگاه می کند تمام دنیا روی سرش آوار می شود، معلوم نیست خط ابرویش کجاست؟ و روزی صدبار آبرویش برای زشتی ابروهایش می رود، داغ سوختگی، خط تتو، سفیدی محل کاشت جدید و کبودی خط ابروی اصلی، تصویر نا زیبایی در بالای چشمای مشکی سودابه ساخته که به زشتی در نگاه هر بیننده جلوه گری می کند...

همه اینها به جهنم! فکر اینکه مبتلا به ایدز باشد و اسیر تنهایی و نگاههای مشکوک دیگران شود او را تا مرز سکته می برد، شبهای پر کابوسش به روزهای سراسر گریه می رسید و نمی دانست این غم بزرگ را با که در میان گذارد؟ دوست داشت زودتر می مرد... چند بار هم فکر خود کشی به سرش زده بود...

داستان از آنجا شروع شد که در مدرسه، برخی از سر حسادت، ابروهای پهن و کشیده و پیوسته سودابه را مسخره می کردند و او که اصلا به حرف مادر و دوستان دلسوزش توجه نداشت، تحت تاثیر همین حرفهای نسجیده، علیه آن ابروهای زیبای منحصر بفرد دست بکار شد و متاسفانه به نصیحت افرادی که می گفتند: ابروهایت دخترانه و زیباست گوش نکرد.

ابتدا پیش یک آرایشگر ناشی، پیوستگی بین ابروها را برداشت، او نمی دانست دست اولی که در ابرو می رود مهم است و بعد با وسواس و تاثیر، از نظرات این وآن، انواع مواد دارویی و گیاهی و شیمیایی را برای از بین بردن پیوستگی بین دو ابرو امتحان کرد و نتیجه شد ایجاد دو تا ابرو با فاصله زیاد و تا به تا شدنی که از فاصله دور زار می زد!!

سودابه دیگر داشت روانی می شد، خانواده و دوستانش او را سرزنش می کردند و او تنها راه رهایی را در بهتر کردن اوضاع ابروها می دید ولی بدون مشورت با متخصص، برای از بین رفتن نارسایی جدید شروع به برداشتن یکی از ابروها برای جفت شدنشان کرد، ولی هنوز فایده نداشت... تا اینکه دست به سیم آخر زد و با دیوانگی کل ابروها را نازک و نازکتر کرد ولی باز انگار دلچسب نبود، هر هفته یک مدل را انتخاب می کرد و آواره آرایشگاهها و سالن های ارزان قیمت شده بود، اگر چه حسابش را که می کرد تا حالا ظرف دو سال چند میلیون خرج ابروها که نه، آبروی خود کرده بود!

یک روز، سرافکنده و ناراحت دست به دامن یک آگهی نامه شد و به یک تبلیغ، توجهش جلب شد که نوشته بود: ابروهای تازه پیدا کنید، با ما زیبایی واقعی خود را بیابید، او متاسفانه بدون توجه به سابقه و رسمیت آن مرکز به زحمت پول سنگین انجام تتو را فراهم کرد و چند ساعت صورت خود را زیرقلم تتو داد...

کمی درد داشت، ولی از دور صورتش بد نمی زد، تازه راضی شده بود که دوباره مسخره خاص و عام شد که این ابروها نقاشی است و از خودش نیست!!

این بار دیگر دچار سرشکستگی و از بین رفتن اعتماد بنفس شده بود. در دانشگاه همه به او بد نگاه می کردند و مادرش مدام حرص می خورد که آبروی ما را بردی و کسی دیگر با این ابرو ها به خواستگاری ات نمی آید!!

سودابه اسیر این افکار بود و به شدت از تتوی ابرویش زده شده بود، ناچار دوباره در مسیر اشتباه در باتلاق کج سلیقگی مد فرو رفت، باتلاق تجملی و خود کم بینی هر روز او را بیشتر در خود فرو می برد و هر تقلای او برای نجات، با آلودگی و زشتی و فرو رفتگی بیشتر همراه بود.

پرده بعدی سریال زوال ابروان سودابه این بود که با کمک دوستی به کلینیکی رفت تا تتو ابروی خود را پاک کند یا به اصطلاح بسوزاند...

تازه سودابه معنی بی ابرو شدن را فهمید وقتی که خط تتو با هزینه بالا پاک شد و جایش را به خطی کبود مثل جای سوختگی داد و او مجبور بود چند وقت ابرو هایش را زیر کلاه و هد بند مخفی کند تا زمان کاشت ابروی جدید برسد، چرا که ریشه ابروهایش از بین رفته و پیاز این موهای نازک ضعیف شده بود...

بلاخره آن روز لعنتی فرا رسید و پزشک پیشنهاد کرد ابتدا عمل پی آر پی را انجام دهد و اگر برای بازیابی ابرویش موثر نبود، آنگاه سراغ کاشت ابرو بروند، دکتر برای ایجاد بانک ژنتیک برای تزریق سلولهای بنیادین در عمل پی آر پی، از او خون گرفت و آنجا بود که دکتر او را کنار کشید و با باز شدن دهان دکتر، اتاق، دور سر سودابه چرخید و ناگهان بی تعادل از حال رفت و کف اتاق افتاد... هولناک بود، او مبتلا به اچ آی وی شده بود و پزشکش معتقد بود انجام عمل های مختلف زیبایی ابرو، مثل تتو باعث سرایت ویروس شده است...

او بلاخره ابرو کاشت ولی ابروهایی که شاید فقط چند سالی به دردش می خورد...

تغییر رنگ و گوشت اضافی همراه چند بیماری، عوارض عمل های نادرست زیبایی
به گزارش زندگی سالم، به اعتقاد یک متخصص پوست و مو، افرادی که اقدام به انجام تاتو می‌کنند مراقب بیماری‌هایی همچون هپاتیت‌ و HIV که مدت‌ها بدون علامت است، باید باشند.

دکتر حسین پور عاصف در گفتگو با زندگی سالم گفت: تاتو کردن ابرو و خط مژه و لب‌ها بسیار شایع است که عوارض بی شماری را برای افراد به دنبال می‌آورد که اگر قبل از انجام تاتو فرد از عوارض آن باخبر شود حتما از انجام آن منصرف می‌شود.

وی افزود: عفونت‌های موضعی مانند زرد زخم و باد سرخ و تبخال که چون زودرس و علامت دار هستند، بیمار متوجه شده و آنها را درمان می‌کند اما در پاره‌ای دیگر مانند هپاتیت‌ و HIV چون مدت‌ها بی‌علامت باقی می مانند شخص از وجود آنها بی خبر مانده و بیماری بی سروصدا در بدن فرد پیشرفت می کند.

وی تاکید کرد: این بیماری‌ها تنها زمانی علامت‌دار می‌شود که قابل معالجه نخواهند بود.

این متخصص پوست و مو با بیان این که واکنش های حساسیتی به مواد رنگی تاتو یکی دیگر از عوارض این کار است، افزود: این حساسیت‌ها ممکن است حتی بعد از ۱۰ سال در محل تاتو به صورت اگزما و خارش دائم ظاهر شود و از آن بدتر، ناسازگاری مواد تاتو شده در پوست و ایجاد برآمدگی‌ها و زخم‌های عجیب و غریب است که آن‌ را واکنش جسم خارجی می نامند.

پور عاصف با اشاره به این که سرانجام گاهی در محل تاتو گوشت اضافی تولید می شود، خاطرنشان کرد: از عوارض شایع تاتو تغییر رنگ مواد تاتو و به صورت رنگهای نامطلوب مانند آبی و سبز است که پاک کردن آن‌ها را با مشکل همراه می‌کند. اصلاح تغییر رنگ تاتو هم با اضافه کردن رنگهای دیگر، رنگ دلخواهی ایجاد نمی‌کند.

آری اینجا سودابه با یک دنیا غم و یک دریا نا امیدی نشسته و تنها دعا به درگاه خدا راه آخر نجاتش است، او گاهی فکر می کند که ای کاش به سبک قدیمی ها تنها به وسمه و سرخاب و برداشتن سنتی ابرو با بند کشیدن اکتفا می کرد و یا حتی قدری درباره اعمالش قبل از انجام، تحقیق می کرد تا در دام این زوال ناخواسته نیفتد...
پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها