نیازمندی ها
دعوت به همکاری 
پایگاه خبری زندگی سالم از خبرنگاران تخصصی کشوری دعوت به همکاری می نماید. علاقه مندان می توانند با ایمیل info@zendegisalem.ir مکاتبه فرمایند.

 

تاریخ انتشار: 22 بهمن 1392  -   4:40:34 بعدازظهر(PM)
پرینت بگیرید

نذر همسايگانشهره علي پور- زندگي سالم: تمام موجودات زنده، مخلوقات خداوند هستند و حق حيات براي تمامي موجودات محفوظ است. چقدر زيباست كه به موجودات زنده اطرفمان توجه بيشتري كرده و براي آن ها نيز سهمي در زندگي قائل شويم چرا كه ما انسان ها باعث آلودگي محيط زيست و از بين رفتن زيست گاه هاي طبيعي آن ها شده ايم.

به گزارش زندگي سالم، مكتب حرمت حيات، بزرگ ترين تشكل پاك گياهخواران و مدافعان محيط زيست، طبيعت و حيوانات در كشور، جمعه هر هفته برنامه غذا رساني را با عنوان «نذر همسايگان» برای حيوانات در سطح شهر، پارك ها و باغ وحش ها برگزار مي كند. آنان بر اين باورند كه حيوانات اطرافمان، همسايگان ما هستند و انسان ها با از بين بردن زيست گاه هاي حيوانات و توسعه زيست گاه هاي خود، نسبت به زندگي اين موجودات موظفند، و نبايد نسبت به هيچ نوعي از موجودات زنده بي تفاوت بود.

نذر همسايگانهر موجود زنده اي حق حيات دارد
اعضاي مكتب حرمت حيات در گفتگو با خبرنگار زندگي سالم، افزودند: با توجه به اين كه هر موجود زنده اي حق حيات دارد و نبايد يك حيوان به خاطر حيواني ديگر كشته شود، مگر آن كه حيوان، خود حيواني را شكار كند و با توجه به نظر دامپزشكان كه هفته اي 1 الي 2 بار غذاي گياهي براي سلامتي حيوانات مفيد مي باشد، غذايي كه براي حيوانات اعم از سگ، گربه، كلاغ، گوزن و... پخته مي شود كاملا گياهي بوده و از تركيباتي چون: سيب زميني، اسپاگتي، سويا، هويج و... استفاده مي شود. 

اعضاي مكتب حرمت حيات در صبح جمعه هر هفته در رستوراني گياهي دور هم گرد آمده و به صورت گروهي، غذا پخته و بين حيوانات سطح شهر، خارج از شهر و باغ وحش ها تقسيم مي كنند. آن ها اميدوارند با اين حركت انساني بتوانند در حمايت از حيوانات به صورت گسترده، فرهنگ سازي کنند.

گالری تصاویر مربوط به این مطلب 


اخبار مرتبط:
ضیافت شبانه در پارک لاله تهران!
نمایش اتحاد و عزم راسخ مردم و دولت تدبیر و امید برای احیای محیط زیست ایران زمین
کشته شدن گوزن طلايي، از گونه هاي ناياب و در حال انقراض ایران
توسعه حضور مردم در فعالیت های حمایتی از محیط زیست کشور
تجمع اعتراض آمیز دوستداران حیات وحش مقابل سازمان محیط زیست
حفاظت از محیط زیست باید به یک حرکت ملی تبدیل شود
ائتلاف سبز، حرکتی نمادین که موج می آفریند

پرینت بگیرید


نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

پربیننده ترین ها